شما اینجا هستید
استان البرز » بی آبی بزرگترین گلخانه هیدروپونیک کشوررادرشهرجدیدهشتگردتهدید می کندواین روزها آخرین نفس های خودرا می کشد

به گزارش خبرنگار ساوج خبر:
تعدادی از گلخانه داران شهر جدید هشتگرد با تشریح مشکلات موجود در این خصوص خواستار بررسی این موضوع شدند.
علی عطار یکی از گلخانه داران شهر جدید هشتگرد، گفت: این مجتمع بزرگ گلخانه ای در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار به عنوان اولین و بزرگترین گلخانه هیدروپونیک در کشور شامل ۷۰ واحدگلخانه درسال ۸۴ توسط مسئولین وقت به منظور اشتغال فارغ التحصیلان رشته کشاورزی افتتاح شد و هم اکنون ۱۵۰۰ نفر به صورت مستقیم در مجتمع های گلخانه ای مشغول به کار هستند.
وی اظهار داشت: مسئولین از ابتدا طبق توافقاتی تقبل کرده بودند که آب گلخانه ها را تامین کنند، اما اکنون پس از گذشت سال ها دچار مشکل بی آبی شده و آبیاری و سیستم خنک کننده گلخانه ها دچار مشکل شده است.
مدیر امور آب شهرستان ساوجبلاغ نیز در ارتباط با آب گلخانه های شهر جدید هشتگرد، گفت: درگذشته سهمیه آب گلخانه داران از وزارت نیرو تامین و به شرکت عمران تحویل داده شده بود، اما به دلیل افزایش جمعیت این سهمیه به مسکن مهر انتقال یافته و در حال حاضر این مجتمع گلخانه ای با کم آبی روبرو است.
فردوس کاظمی گفت: البته با وجود اینکه ساوجبلاغ دشت ممنوعه است اما با این حال مجوز حفر چاه برای تامین آب این مجتمع گلخانه ای تخصیص یافته ولی گلخانه داران تا کنون اقدامی برای حفر نکرده اند و در حال حاضر مبادرت به تهیه آب از چاه های غیرمجاز می کنند که ما به دلیل پایلوت بودن ساوجبلاغ اقدام به کنترل این مورد کرده ایم و از گلخانه داران می خواهیم برای آبیاری از تانکرهای غیرمجاز استفاده نکرده و برای تامین آب گلخانه خود از شبکه آبیاری کردان استفاده کنند.
فرماندار ساوجبلاغ هم گفت: برای تامین آب پایدار این مجتمع چاه جدیدی را حفر خواهیم کرد.
پالیزگیر افزود: البته تا زمانی که چاه حفر شود و مسیر انتقال آن کشیده شود با توجه به برگزاری نشست شورای تامین مجوز استفاده موقت از چاه مدیریت بحران و آب رودخانه کردان برای آبیاری گلخانه ها صادر شده تامانع ضربه احتمالی به گلخانه ها، تا زمان وارد شدن چاه جدید به مدار، شود.

ابربرچسب ها:

این مطلب بدون ابربرچسب می باشد.

لینک کوتاه خبر:http://www.savojkhabar.ir/32859

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساوج خبر-پایگاه خبری وتحلیلی ساوجبلاغ | اولین پایگاه خبری وتحلیلی شهرستان ساوجبلاغ