شما اینجا هستید
اجتماعی » مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت: احتمال رفع فیلترینگ یوتوب و بلاگ اسپات در دانشگاه های کشور

 

– یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶
فیلترینگ اینترنت به دلایل مختلف تقریباً در تمامی کشورهای دنیا وجود داشته و دولت ها با استفاده از آن، دسترسی به بخشی از محتویات اینترنتی را برای شهروندان خود محدود می کنند. اما بعضی از وبسایت ها نیز هستند که به دلیل ماهیت خود، کاربردی دو گانه داشته و بسته به نوع استفاده می توانند مفید یا مضر باشند.
به گزارش خبرگزاری ساوج خبر،یوتوب و بلاگ اسپات (بلاگر) از جمله همین پایگاه های اینترنتی هستند که افراد می توانند در آنها اطلاعات خود را به صورت ویدئو یا وبلاگ با دیگران به اشتراک بگذارند. چنین قابلیتی برای مجامع علمی و دانشگاهی بسیار مفید و کاربردی بوده و احتمالاً به همین دلیل هم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال رایزنی با دادستانی کل کشور برای رفع فیلتر بلاگ اسپات و یوتیوب در دانشگاه هاست.
محمد جواد آذری جهرمی ، مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در مراسم بهره برداری از نسل سوم شبکه علمی کشور خبر از رایزنی های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با دادستانی کل کشور داده و گفته:
با دادستانی کل کشور مذاکرات جدی انجام داده ایم که دو سرویس بلاگ اسپات و یوتوب در دانشگاه ها رفع فیلتر شود و در اختیار دانشجویان و اساتید قرار گیرد.
به گفته وی نمایندگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کارگروه فیلترینگ به شدت موضوع را پیگیری می کنند و مطالب برای ارائه این درخواست آماده شده است.
در صورت تحقق این امر، فرآیند انتقال دانش و یادگیری دانشجویان به شدت بهبود یافته و دیگر نیاز نیست اهالی دانشگاه برای دیدن یک ویدئوی آموزشی، فیلترینگ اینترنت را به روش های مختلف دور بزنند.

ابربرچسب ها:

این مطلب بدون ابربرچسب می باشد.

لینک کوتاه خبر:http://www.savojkhabar.ir/36644

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساوج خبر-پایگاه خبری وتحلیلی ساوجبلاغ | اولین پایگاه خبری وتحلیلی شهرستان ساوجبلاغ