شما اینجا هستید
اجتماعی » برگزاری آئین روز بدون خودرودر البرز/فراهم آوردن زمینه دوچرخه سواری

آئین نمادین سه شنبه بدون خودرو با حضور مسئولان استان البرز برگزار و بر ضرورت ایجاد بستری برای دوچرخه سواری در نقاط مختلف استان تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری ساوج خبر به نقل از ایرنا، سید حمید طهایی استاندار البرز در مراسم نمادین روز بدون خودرو که صبح سه شنبه در بلوار ماهان جهانشهر کرج برگزار شد، با اشاره به اینکه در صورت تامین امکانات لازم می توان فرهنگ استفاده صحیح از وسایل نقلیه عمومی و دوچرخه را ترویج داد، افزود: ضرورت دارد که در فضاهای شهری بستر امنی برای تردد دوچرخه سواران فراهم شود.
وی با بیان اینکه امید است در طراحی شهرها مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری در نظر گرفته شود ادامه داد: هر چه کمتر از وسایل نقلیه استفاده شود و مردم و مسئولان بیشتر به سمت ورزش، پیاده روی و دوچرخه سواری بروند از میزان آلودگی هوا و مصرف سوخت ها کاسته می شود.
طهایی گفت: کرج به عنوان مرکز استان البرز باغ شهر بوده و باید برای حفظ این هویت تلاش بیشتری از سوی مردم و مسئولان صورت گیرد.
وی افزود: اگر در البرز هم شهرداری ها در جاهای مختلف شهر دوچرخه هایی برای استفاده عموم مردم قرار دهند به طور قطع استقبال خوبی از سوی مردم صورت می گیرد.

ابربرچسب ها:

این مطلب بدون ابربرچسب می باشد.

لینک کوتاه خبر:http://www.savojkhabar.ir/38163

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساوج خبر-پایگاه خبری وتحلیلی ساوجبلاغ | اولین پایگاه خبری وتحلیلی شهرستان ساوجبلاغ