شما اینجا هستید
استان البرز » ۱۸ طرح عمرانی با زکات پرداختی البرزنشینان بهره‌برداری شد

 

عبدالله طاهری در گفتگو با خبرنگار ساوج خبر، با اشاره به اینکه احیاء، ترویج و توسعه زکات به‌عنوان یک قانون اقتصاد اسلامی، نقش مهمی در رفع محرومیت دارد، گفت: طی سال گذشته، خیران، کشاورزان و دامداران، حدود سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به‌عنوان زکات به کمیته امداد البرز پرداخت کرده‌اند که بخشی از مبالغ دریافتی طبق نظر خیران، صرف ساخت و بازسازی  پروژه‌های عمرانی و عام‌المنفعه شده است .

وی افزود: ۱۸ پروژه عمرانی شامل ساخت و بازسازی ۱۰ مسجد، حوزه علمیه، خانه عالم و هشت واحد مسکونی برای محرومان با رقمی معادل یک میلیارد تومان از محل زکات جمع‌آوری‌شده در البرز به بهره‌برداری رسید .

طاهری با یادآور این موضوع که مطابق بخشنامه ابلاغی ۶۰ درصد زکات صرف امور محرومان و ۴۰ درصد نیز صرف امور عمرانی عام‌المنفعه می‌شود، گفت: زکات جمع‌آوری‌شده در البرز با توجه به نوع کشاورزی و دامداری منطقه به‌طورمعمول بابت گندم، گاو، گوسفند و بز پرداخت می‌شود .

طاهری پرداخت زکات را یکی از واجبات دین مبین اسلام عنوان کرد و افزود: یکی از مسائل مهمی که در شرایط کنونی باید به‌عنوان یک نقطه اتکا در امور فقرزدایی موردتوجه قرار گیرد، زکات است .

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد البرز با اشاره به اینکه ستاد زکات در استان البرز به ریاست امام‌جمعه، دبیری کمیته امداد و عضویت مسئولان استانی فعالیت می‌کند، تأکید کرد: تبلیغات زکات، دیدارهای چهره به چهره با کشاورزان و دامداران توسط مبلغان و روحانیون، تشکیل ستاد زکات و برگزاری نشست‌های جمعی در مساجد در خصوص اهمیت پرداخت زکات در مناسبت‌های مختلف ازجمله اقداماتی است که برای ترویج و احیای فرهنگ پرداخت زکات در این استان انجام‌شده است.

لینک کوتاه خبر:http://www.savojkhabar.ir/39398

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساوج خبر-پایگاه خبری وتحلیلی ساوجبلاغ | اولین پایگاه خبری وتحلیلی شهرستان ساوجبلاغ