شما اینجا هستید
استان البرز » رکوردزنی مصرف آب و برق درالبرز/تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز با اشاره به رکوردزنی مصرف آب و برق در استان، گفت: تصمیم نهایی برای تعطیلی پنجشنبه های استان البرز با بررسی های بیشتر و با توجه به شرایط آب و هوایی و مصارف انرژی استان اتخاذ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ساوج خبر به نقل از ایرنا، خسرو ارتقایی در جلسه شورای اضطرار استان البرز که بعد از ظهر سه شنبه برگزار شد، با اشاره به اینکه امسال استان البرز مصرف برق هزار و ۲۹۰ مگاواتی انرژی برق در پیک ساعات مصرفی را تجربه کرد، افزود: پیش بینی می شود این میزان مصرف به هزار و ۳۲۰ مگاوات در روزهای آینده برسد.
وی به گزارش های دریافتی از شرکت آب منطقه ای استان البرز اشاره کرد و ادامه داد: تولید آب آشامیدنی استان در شرایط عادی هفت و نیم متر مکعب در ثانیه است، که این امر طی روزهای چهارشنبه تا دوشنبه هفته آینده به ۸٫۴ دهم مترمکعب در ثانیه خواهد رسید.
ارتقایی گفت: اخطار به مشترکین پر مصرف با مصرفی بالغ بر ۳۵ متر مکعب ارائه خواهد شد، از طرفی مصرف آب مشترکین بیش از ۵۰ متر مکعب سبب قطعی انشعاب آنها می شود.
معاون استاندار البرز با بیان اینکه اقدامات بازدارنده برای مشترکین پر مصرف در دستور کار است، افزود: یکی از موضوعات مربوطه به مصرف کنندگان دستگاه های دولتی است، از این رو طبق اعلام شرکت توزیع برق استان تعداد قابل توجهی از مشترکین دستگاه های دولتی اثر بخشی ۲ تا ۳ درصد مصرف برق را به خود اختصاص داده اند.
وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه دولت امکان تعطیلی پنجشنبه ها برای استان هایی که دمای بالای ۴۵ درصد را تجربه می کنند؛ وجود دارد.
ارتقایی با اعلام اینکه البرز با پدیده آلودگی هوا نیز مواجه است، خاطرنشان کرد:بیش از ۲۰ درصد ترافیک کشور به دلیل خروج شهروندان از کلان شهر تهران به البرز تحمل می شود.
وی با اشاره به اینکه بر اساس دستورالعمل سازمان بازرسی و اداره کل محیط زیست البرز افزایش دو و نیم برابری هوای ناسالم در البرز به دلیل ترافیک پایان هفته است، گفت: با تعطیلی پنج شنبه اخر هفته این میزان آلودگی متحمل استان نمی شد.
معاون استاندار البرز افزود: به دلیل افزایش دمای هوای طی روزهای آتی پنج شنبه ۵ مرداد ماه تعطیل و ساعات کار ادارات سه روز اول هفته آینده تا روز دوشنبه از ۶:۳۰ لغایت ۱۳:۳۰ است.
وی اظهار کرد: با بررسی بیشتر تصمیم قطعی برای تعطیلی پنج شنبه ها اتخاذ خواهد شد.

ابربرچسب ها:

این مطلب بدون ابربرچسب می باشد.

لینک کوتاه خبر:http://www.savojkhabar.ir/40632

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساوج خبر-پایگاه خبری وتحلیلی ساوجبلاغ | اولین پایگاه خبری وتحلیلی شهرستان ساوجبلاغ