شما اینجا هستید
استان البرز » توجه به صادرات حوزه کشاورزی استان البرز ضروری است

 

به گزارش خبرنگار ساوج خبر، سید مجید موسوی پیش از ظهر چهارشنبه در نخستین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال جدید که دریکی از شهرک‌های صنعتی استان برگزار شد، بابیان اینکه میزان استفاده از ماشین‌آلات کشاورزی در کشور ۱.۲ است، اظهار کرد: این آمار در استان البرز ۱.۵ درصد است.

وی بابیان اینکه استان البرز ۵۰ درصد بیش از کشور از ماشین‌آلات کشاورزی استفاده می‌کند، تأکید کرد: این مهم نشان از ظرفیت‌های این استان در حوزه کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز بابیان اینکه امکانات و اعتبارات قابل‌توجهی در دولت به حوزه کشاورزی اختصاص شده است، گفت: ۴ هزار میلیارد تومان به کشاورزان در سراسر کشور اختصاص شده است.

موسوی بابیان اینکه کشاورزان برای دریافت وام با مشکل مواجه نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات حوزه کشاورزی انباشت تولیدات ماشین‌آلات کشاورزی است.

وی اضافه کرد: اگر مشکل صادرات تولیدکنندگان حل نشود، با مشکلات فراوانی مواجه می‌شویم و نمی‌توانیم از تولیدکنندگان حمایت کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی بابیان اینکه باید به حوزه صادرات کشاورزی توجه ویژه داشته باشیم، خاطرنشان کرد: اگر مشکلات این حوزه مرتفع نشود، البرز با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو خواهد شد.

موسوی با تأکید بر لزوم افزایش کیفیت کالاهای تولیدی، گفت: تولیدکنندگان باید نظر مصرف‌کنندگان را جویا و در این راستا نقاط ضعف خود را اصلاح کنند.

لینک کوتاه خبر:http://www.savojkhabar.ir/69020

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساوج خبر-پایگاه خبری وتحلیلی ساوجبلاغ | اولین پایگاه خبری وتحلیلی شهرستان ساوجبلاغ