شما اینجا هستید
استان البرز » پیشنهاد کولیوند برای کنترل نوسانات بازار ارز؛

 مهدی مزرئی/ نماینده مردم کرج، فردیس اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی برنامه ریزی کلان برای کنترل نوسانات بازار ارز را ضروری دانست و گفت: ارز نباید به عنوان کالایی قابل خرید و فروش تصور شود.

 به گزارش ساوج خبر، محمد جواد کولیوند با اشاره به شعار سال، مدیریت بازار مصرف داخلی را لازمه حمایت از کالای ایرانی دانست و افزود: رونق بازار مصرف به نظر عامه مردم در خصوص تنوع، کیفیت و قیمت کالا  بستگی دارد و حمایت از کالای داخلی  با کاهش قیمت و افزایش کیفیت محصولات از طریق اجرای سیاست های تشویقی و کاهش عوارض، بیمه و مالیات برای تولید کنندگان میسر خواهد شد.

وی ایجاد فرهنگ استفاده از کالای داخلی توسط آحاد مردم و رفع موانع تولید برای تولیدکنندگان داخلی را در تولید کالای رقابتی با کیفیت، تنوع و قیمت مناسب مؤثر دانست.

نماینده مردم کرج، فردیس اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی نیاز اساسی و اولویت پیگیری برای شهر متراکم فردیس در سال ۹۷ را ایجاد شبکه فاضلاب شهری اعلام کرد و گفت: ایجاد شبکه فاضلاب شهری به عنوان اولین نیاز فردیس،  باید توسط فرمانداری، اداره آب و فاضلاب، استانداری البرز و نمایندگان مجلس پیگیری شود. نیازهای بعدی در حوزه بهداشت و درمان، ایجاد شبکه راه های مواصلاتی، ساماندهی صنایع و اصناف، رفع معضلات آموزش و پرورش و بهسازی فضای آموزشی فرسوده  در شهرستان است که باید اقدامات اساسی در این خصوص صورت گیرد.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که آیا راهکاری برای ادارات در حمایت از کالای ایرانی اندیشیده شده است یا خیر، گفت: طبق مصوبه دولت و حمایت مجلس ، ادارات دولتی موظف به خرید و استفاده از کالای ایرانی می باشند.

کولیوند در خصوص نوسانات  بازار ارز اظهار داشت: در حال حاضر بازار ارز، تهاجمی و حبابی شده و برای بررسی وضعیت موجود، روز سه شنبه  رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد در جلسه غیر علنی  مجلس حضور خواهند یافت.

وی با تأکید بر لزوم برنامه ریزی کلان و استفاده از شیوه های مستمر در کنترل نرخ ارز گفت: در شرایط کنونی  دستگیری دلالان ارز، می تواند یک حرکت جدی برای جلوگیری و کنترل آن باشد که البته این شیوه راهگشا نیست. ارز نباید مثل یک کالا قابل خرید و فروش باشد، باید شرایط به گونه ای فراهم شود که ارز  از حالت کالای قابل خرید و فروش خارج شود.

ابربرچسب ها: , ,
لینک کوتاه خبر:http://www.savojkhabar.ir/69239

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساوج خبر-پایگاه خبری وتحلیلی ساوجبلاغ | اولین پایگاه خبری وتحلیلی شهرستان ساوجبلاغ