شما اینجا هستید
استان البرز » فرماندهی سپاه ناحیه ساوجبلاغ: سپاه پاسداران رکنی بزرگ در پیروزی انقلاب اسلامی است

محمدعلی حاجی محمدی، فرماندهی محترم سپاه ناحیه ساوجبلاغ ضمن تبریک سالروز تاسیس پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: امام خمینی(ره) در دوم اردیبهشت ۱۳۵۸ طی فرمانی به شورای انقلاب اسلامی رسماً تأسیس این نهاد را اعلام کردند و شورای انقلاب با تأسیس شورای فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گامی اساسی را در جهت سازماندهی این نهاد برداشت.
وی افزود: در واقع دوم اردیبهشت هر سال یادآور تدبیرحکیمانه امام خمینی (ره) در تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که ایستادگی در برابر ابرقدرت های شرق و غرب را سرلوحه کار خود قرار داد تا عزت و افتخار حسینی را بیش از پیش نصیب ملت غیور ایران کند.
فرمانده سپاه شهرستان ساوجبلاغ بیان کرد: شاید در آن روزهای نخست که هدف سپاه را پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن مطرح می‌کردند، تصور نمی‌رفت که چه مسئولیت سنگین و رسالت خطیری به عهده این تشکیلات تازه تأسیس خواهد بود.
حاجی محمدی افزود: سپاه پاسداران که رکنی بزرگ در پیروزی انقلاب اسلامی است، با اقتدا به مولای خود سید مظلومان علیه السلام، نجات بخش ملت ایران و اسلام عزیز از شب‌های تاریک و ظلمانی ستمشاهی بوده و در پاسداری از انقلاب و هدف‌های آن عاملی مؤثر و رکنی رکین بوده و هست.
وی تصریح کرد: اما از آنجا که محرک حضور در این نهاد خدمت بی‌شائبه به انقلاب اسلامی و اطاعت محض و عاشقانه از مقام والای ولایت فقیه است به عنوان بازوی توانمند ولایت فقیه، خود را برای هر نوع مأموریت محوله آماده کرده است. وی خاطر نشان کرد: یکی از نهادهایی که حرکات ناجوانمردانه منافقین کوردل را خنثی کرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود .
فرمانده سپاه ساوجبلاغ گفت: با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ، سپاه پاسداران بزرگترین افتخار خود را رقم زد و با وجود همه موانع در کنار ارتش ودیگر آحاد مردم به مبارزه علیه رژیم بعثی پرداخت.
پس از جنگ تحمیلی نیز سپاه علاه بر فعالیت‌های رزمی، دفاعی و آموزشی در عرصه‌های مختلف سازندگی از جمله سد سازی، راهسازی، پروژه های کشاورزی، تولید قطعات صنعتی و حضور فعال دارد.
وی اظهار داشت: سپاه پاسداران اگر چه هویتی نظامی دارد اما نظامی گری در واقع یک بعد از ابعاد هویت مقدس این نهاد مکتبی است و طبق اصل ۱۵۰قانون اساسی سپاه پاسداران وظیفه نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن را در همه شرایط دارد و در ابعاد مختلف معنوی، نظامی،اقتصادی، فرهنگی و علمی در خدمت نظام اسلامی است.
لرستانی افزود: جایگاه بلند و ارزشمند سپاه پاسداران و رشادت های بی شمار رزم آوران آن نهاد در طول هشت سال دفاع مقدّس، در قالب وصف نمی گنجد و تنها باید همان جمله معروف امام راحل را یادآور شد که اگر سپاه نبود کشور هم نبود.
وی افزود: لذا باید اخلاص وتقوای پاسداران هشت سال دفاع مقدس سرلوحه کارسپاهیان قرار گیرد چرا که با رعایت تقوای الهی برای حفظ نظام وحفظ جان ومال وناموس مردم وخاک میهنمان جانشان را فدا می کنند.
وی عنوان کرد: یک سپاهی همیشه باید بصیرت داشته باشد یعنی دشمن شناس باشد وهمیشه تلاش کند که با تمام وجود آمادگی های لازم را در مقابل دسیسه ها ی دشمنان داشته باشد از همه مهمتر باید تبعیت عملی از ولی فقیه را داشته باشد که به واسطه همین امر است که به کارهایشان می توانند رنگ الهی ببخشند و باعث سربلندی نظام شوند.

ابربرچسب ها:

این مطلب بدون ابربرچسب می باشد.

لینک کوتاه خبر:http://www.savojkhabar.ir/69499

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساوج خبر-پایگاه خبری وتحلیلی ساوجبلاغ | اولین پایگاه خبری وتحلیلی شهرستان ساوجبلاغ