شما اینجا هستید
استان البرز » سیستم شناسایی و تعیین هویت اسبها به روش الکترونیکی (میکروچیپ گذاری) در ساوجبلاغ

سیستم شناسایی و تعیین هویت اسبها به روش الکترونیکی (میکروچیپ گذاری) در ساوجبلاغ:
به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان ساوجبلاغ ،با توجه به اهمیت صنعت پرورش اسب در جهان کاربرد سیستم های نوین و مکانیزه نقش بسزایی در جهت پیشرفت و توسعه این صنعت ایفا می نماید . اکنون بسیاری از دولتها و پرورش دهندگان در جهان تعیین هویت اسب به روش میکروچیپ را به عنوان عامل اصلی، مطمئن و دقیق در سیستم های مدیریتی و نظارتی خود مورد استفاده قرار می دهند ، که شهرستان ساوجبلاغ هم از این روش بهره می برد.دکتر جمالی مسئول اکیپ مبارزه با بیماریهای تک سمی دامپزشکی ساوجبلاغ گفت: فن آوری میکروچیپ کاملترین و جامعترین اطلاعات و آمار را از وضعیت اسب ارائه می نماید و به طور کلی با بهره گیری از این سیستم وضعیت مالکیت و جابجایی اسبها از زمان تولد تا انتهای عمر مشخص میگردد و به سرعت قابل شناسایی بوده و اطلاعات مربوطه نیز به سهولت در اختیار کاربران مجاز قرار می گیرد.
شایان ذکر است اقدامات لازم برای کلیه باشگاهها و پرورش دهندگان اسب در سطح شهرستان جهت صدور کارت بهداشتی عکس دار و شماره میکروچیپ و زمان انجام واکسیناسیون و تست مشمشه و درج سایر عملیات بهداشتی مورد نیاز،در دست اقدام میباشد.
گفتنی است شهرستان ساوجبلاغ پس از استان گلستان ،مقام دوم نگهداری و پرورش اسب را در کشور دارا بوده وهمه ساله جشنواره های ملی زیبایی وسوارکاری در این شهرستان برگزار میگردد.

ابربرچسب ها:

این مطلب بدون ابربرچسب می باشد.

لینک کوتاه خبر:http://www.savojkhabar.ir/69966

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساوج خبر-پایگاه خبری وتحلیلی ساوجبلاغ | اولین پایگاه خبری وتحلیلی شهرستان ساوجبلاغ