شما اینجا هستید
استان البرز » کشف چندین مورد تخلف در عرضه محصولات خام دامی در کوهسار ساوجبلاغ

چشم‌ های تیزبین کارشناسان دامپزشکی ضامن سلامت عمومی جامعه :،

 

به گزارش پایگاه خبری ساوجبلاغ  روز گذشته مطابق برنامه ریزی قبلی، بازدیدهای ضربتی از ساعت ۱۶ الی ۲۱ توسط بازرسان اداره دامپزشکی شهرستان ساوجبلاغ ،دکتر سروش پورتراب ودکتر حسین رنجبرپورانجام شد که طی آن اکیپ بازرسی به طور سرزده به مراکز پخش مواد خام دامی «مرغ،ماهی و گوشت قرمز» در منطقه تفریحی کوهسارقلعه چندار حضور پیدا کردند.

به دنبال این بازرسی ها بیش از ۱۰مرکز عرضه مورد نظارت بهداشتی قرار گرفت که منجر به ضبط بیش از ۴۵کیلو گرم فرآورده خام دامی که به صورت فله غیربهداشتی نگهداری میشد و معدوم کردن حدود۱۶ کیلو گرم فرآورده خام منجمد تاریخ مصرف گذشته و معدوم کردن بیش از ۴۷ کیلوگرم ضایعات مرغ والایش خوراکی مرغ و همچنین کشف کشتار غیرمجاز دام به میزان ۷/۶ کیلوگرم (شقه گوسفندی بدون هویت) گردید.

بازدیدهای ضربتی در راستای سیاست های نظارتی دامپزشکی به ویژه با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان انجام میشود. بررسی وضعیت بهداشتی در امر عرضه انواع فراورده های خام دامی به منظور برخورد با موارد تخلف و تامین امنیت غذایی مردم از مهمترین اهداف بازرسی های می باشد.شهرستان ساوجبلاغ به دلیل وضعیت خاص جغرافیایی و دارا بودن مناطق خوش آب و هوا همواره از پتانسیل گردشگری قابل ملاحظه ای برخوردار می باشد . به همین دلیل دامپزشکی سعی می نماید تا با تشدید نظارت خود بر مراکز تولید، فراوری و عرضه فراورده های خام دامی امنیت غذایی و سلامت مردم را در بازار پر رونق این ایام فراهم آورد.

ابربرچسب ها:

این مطلب بدون ابربرچسب می باشد.

لینک کوتاه خبر:http://www.savojkhabar.ir/70323

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساوج خبر-پایگاه خبری وتحلیلی ساوجبلاغ | اولین پایگاه خبری وتحلیلی شهرستان ساوجبلاغ