شما اینجا هستید
اجتماعی » حضور جناب آقای دکتر محمود بهمنی در جلسه هفتگی ستاد نمازجمعه هشتگرد

حضور جناب آقای دکتر محمود بهمنی نماینده محترم مردم شهرستان های ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در جلسه هفتگی ستاد نمازجمعه هشتگرد:

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه هشتگرد، در این جلسه که روز جمعه چهارم خرداد ماه نودوهفت صورت گرفت. ابتدا رئیس ستاد نمازجمعه هشتگرد آقای عزیزمراد مریدی از تشریف فرمایی دکتر بهمنی در جمع گرم و صمیمی اعضای ستاد نمازجمعه این شهرستان به عنوان شخصیتی بزرگ و صاحب نظر در سطح ملی و بین المللی تشکر نمود و افزود: جناب آقای بهمنی بر خلاف برخی از نمایندگان که در مسائل جزئی و غیر مرتبط با شان و جایگاه نمایندگی دخالت می کنند، همتی بلند دارد و بجای پرداختن به مسائل حاشیه ای، همه توان خود را در راستای ایفای نقش نمایندگی مجلس و انجام وظیفه قانونی خود صرف می کند. مریدی با ذکر خلاصه ای از فعالیتهای فرهنگی ستاد، گفت: ستاد نمازجمعه هشتگرد صاحب عنوان ستاد برتر استان البرز و نمونه کشوری و یک ستاد جوان و پرکار است که موفقیت این ستاد اول مرهون هدایتهای حکیمانه و حمایتهای مادی و معنوی امام جمعه محترم شهرستان و بعد هم تلاش و زحمات صادقانه تک تک اعضای آن می باشد. ایشان فعالیتهای تخصصی مهدویت، راه اندازی مجتمع ورزشی آیت الله مشکینی برای جوانان، اجرای طرح پزشک آدینه، نمایشگاه دائمی کتاب، فعالیتهای مستمر قرآنی از جمله جلسات باشکوه جزءخوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان و همچنین ساماندهی و مدیریت مقبره مطهر شهدای گمنام هشتگرد که از طریق جذب خادمین افتخاری صورت گرفت را از جمله اقدامات مهم ستاد برشمرد و افزود: ستاد با کلیه ادارات و ارگانها و مسئولین شهرستان تعامل و همکاری خوبی دارد و ابراز امیدواری کرد با حمایت مسئولین ارشد بویژه نماینده محترم مجلس و فرماندار محترم، گامهای بلندی در جهت ارتقاء امور فرهنگی و کمک به جوانان فرهنگ دوست ساوجبلاغ برداشته شود. دکتر بهمنی هم که از حضورش در جمع اعضای جوان و پرنشاط ستادنمازجمعه هشتگرد بسیار خرسند بود، عنوان داشت: خداوند به هرکس توفیق خدمت در راه دین و نماز و قرآن را نمی دهد. عضویت در ستاد نمازجمعه و خدمت به نمازجمعه توفیق می خواهد که جز با هدایت خداوند متعال هرگز محقق نخواهد شد. وی با توجه به اینکه در سال های ۹۰ و ۹۱ رئیس بانک مرکزی ایران و خزانه دار کل کشور بوده و امروز نیز در کسوت نمایندگی مجلس شورای اسلامی و عضویت در چندین کمیسیون مهم مجلس خدمت می کنند، از افتخارات و شخصیتهای ملی برخاسته از ساوجبلاغ به شمار می آیند. ایشان با صبر و متانت به شبهات و سوالات حاضران در خصوص برخی مسائل کلان کشور و موضوعات سیاسی روز پاسخ دادند.
دکتر بهمنی همچنین از امام جمعه محترم شهرستان حضرت حجت الاسلام و المسلمین ناطقی تشکر کرد و از ایشان به عنوان شخصیتی فرهیخته، متخصص و با تجربه یاد کرد و اظهار داشت انصافا حاج آقا ناطقی در مسائل و تصمیم گیری های مختلف شهرستان فعال هستند و بسیار خوب عمل کرده اند. وی در ادامه به برخی مسائل مهم روز از قبیل بالا رفتن قیمت ارز برداخت و افزود: کشور ما از نظر ذخایر بسیار قوی است. کشور ما چهاردهمین کشور اقتصادی و سومین کشور از نظر ذخایر نفتی و همچنین اولین کشور از نظر ذخایر گازی می باشد.
وی برخی از مشکلات بوجود آمده را ناشی از سوء مدیریت دانست و تصریح کرد: نباید در کشور ما که کشوری اسلامی هستیم ۲۰ میلیارد دلار قاچاق داشته باشیم. همچنین تقاضای خارج از نیاز و بی رویه برخی از مردم نیز تاثیر زیادی در مشکلات بوجود آمده در حوزه ارز دارد. وی گفت: هستند کسانی که نیاز به ارز ندارند اما این کار را انجام می دهند. اگر به نیازهای واقعی اکتفا کنیم مشکلی پیدا نمی کنیم.
ایشان در ادامه به موضوع برجام پرداخت و گفت: برجام توافق نامه ای بین المللی بود که کشور آمریکا به نقض عهد و خروج از برجام قد علم کرد. همان گونه که مقام معظم رهبری نیز اعلام کردند- آمریکا با اصل نظام ما مشکل دارد.
دکتر بهمنی گریزی نیز به مبحث تخصصی fatf(تامین مالی تروریست) داشت و گفت: آنان موضوع fatf را مطرح می کنند در صورتی که هیچ کشوری مثل ایران با پول شویی مبارزه نمی کند. دین ما ۱۴۰۰ سال پیش با این موضوع مبارزه و آن را تحریم کرده است. سالانه تعداد زیادی در مرز افغانستان در مبارزه و مقابله با قاچاق به شهادت می رسند. این ماییم که با پول شویی مبارزه می کنیم. ما از تروریست تعریف واقعی داریم اما آنان تروریست را نادرست تعریف می کنند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی-سازمان های آزادی خواه و حزب الله را تروریست معرفی می کنند و ما هرگز زیر بار چنین ادعایی نخواهیم رفت. ما زیر بار fatf نرفته و از تروریست فقط تعریف خودمان را قبول داریم که منطبق بر عقل و منطق است.
در پایان جلسه و با حضور دکتر بهمنی از آقای جواد صداقی و خانم زینب قدردان دو نفر از خادمین شهدای گمنام هشتگرد توسط ستاد نمازجمعه این شهرستان با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.

ابربرچسب ها:

این مطلب بدون ابربرچسب می باشد.

لینک کوتاه خبر:http://www.savojkhabar.ir/71839

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساوج خبر-پایگاه خبری وتحلیلی ساوجبلاغ | اولین پایگاه خبری وتحلیلی شهرستان ساوجبلاغ