شما اینجا هستید
اجتماعی » دکتر بهمنی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم :منابع خرید سکه و ارز را باید به سمت تولید هدایت می‌کردیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به دلایل وضعیت اقتصادی ایجاد شده گفت: منابع خرید سکه و ارز را باید به سمت تولید هدایت می‌کردیم.

 

🔹 محمود بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نوسانات ایجاد شده در بازار ارز و سکه در چند روز گذشته،گفت: بخشی از التهابات بازار بر اثر بار روانی خروج آمریکا از برجام است. بر این اساس مردم سعی دارند از هر طریق که شده دارایی‌های خود را افزایش دهند تا هم زمان با افت ارزش پول ملی، دارایی‌های آنها کاهش پیدا نکند.

 

🔹 طرح ۲ فوریتی برون‌رفت از مشکلات اقتصادی در مجلس

نماینده مردم ساوجبلاغ ،نظرآباد و طالقان در مجلس با بیان اینکه دولت نباید به صورت فعلی، سکه پیش فروش می‌کرد، افزود: دولت پیش فروش سکه را کلید زد اما سقفی برای خریداران تعیین نکرد. منابعی که صرف خرید سکه و ارز شد را باید به گونه‌ای مدیریت می‌کردیم که به سمت تولید سوق داده می‌شد. اینکه پس از فروش سکه بگویم افرادی که تعداد زیادی سکه خریداری کردند را به نیروی انتظامی معرفی می‌کنیم، حرف نادرستی است. پیش از آنکه سکه پیش فروش کنیم باید به این موضوع فکر می‌کردیم.

 

🔹 منابعی که صرف خرید سکه شد را باید به گونه‌ای مدیریت می‌کردیم

وی در همین زمینه تصریح کرد: اینکه بگوییم افرادی که تعداد زیادی سکه خریداری کردند را باید به وزارت اقتصاد و امور دارایی معرفی کنیم تا از آنها مالیات دریافت کند نیز نادرست چون این موضوع باعث بالا رفتن قیمت‌ها می‌شود.

 

🔹 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به دستورالعمل اخیر دولت مبنی بر ممنوع شدن واردات حدود ۱۴۰۰ نوع قلم کالا گفت: اعلام این موضوع قطعاً باعث افزایش قیمت‌ها خواهد شد. دولت این کار را باید در عمل اجرا می‌کرد و آن را رسانه‌ای نمی‌کرد. فردی که کالایی را با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور کرده است، قطعاً آن کالا را با این دلار عرضه نمی‌کند. لذا آن را ذخیره می‌کند تا با قیمت بالاتری به فروش رساند.

 

🔹 بهمنی با تاکید براینکه باید زمینه‌های افزایش قیمت را از بین برد، اظهار داشت: به طور مثال اگر بر روی سطل آشغالی پشه جمع می‌شود، نباید با پشه‌کش پشه‌ها را کشت بلکه باید سطل آشغال را برداشت یعنی باید با علت‌ها مبارزه کرد.

 

🔹 اتاق فکری تشکیل و مشکلات کشور احصا شود

وی درباره لزوم تغییر در تیم اقتصادی دولت در شرایط فعلی ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی کشور باید اتاق فکری تشکیل و مشکلات کشور را احصا کند تا برای آن‌ها راهکار ارائه شود. تا زمانی که همین فکری بر اقتصاد کشور حاکم است، پابرجا بماند، ۱۰ بار هم وزرای مثل اقتصاد را تغییر بدهیم بازهم نمی‌توانیم کاری صورت دهیم.

 

🔹 نماینده مردم ساوجبلاغ ،نظرآباد و طالقان در مجلس با بیان اینکه راه‌های برون رفت از وضعیت فعلی سهل و آسان است، اضافه کرد: در سال ۲۰۰۸ که اروپا دچار بحران مالی شد، از ایران برای برون رفت از آن وضعیت، کمک خواسته شد و ما نیز راهکارهای ارائه دادیم. یکی از راههای برون رفت از شرایط فعلی قطعاً بها دادن به جوانانی است که در این حوزه دارای تخصص هستند

ابربرچسب ها:

این مطلب بدون ابربرچسب می باشد.

لینک کوتاه خبر:http://www.savojkhabar.ir/74111

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساوج خبر-پایگاه خبری وتحلیلی ساوجبلاغ | اولین پایگاه خبری وتحلیلی شهرستان ساوجبلاغ