شما اینجا هستید
استان البرز » بهمنی: مجلس به موضوع حساب بانکی “آقازاده‌ها” در خارج از کشور ورود کرد

مجلس به موضوع حساب بانکی “آقازاده‌ها” در خارج از کشور ورود کرد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره خبر حساب برخی از آقازاده‌ها در خارج کشور گفت: مجلس در حال بررسی این مورد است.
محمود بهمنی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت بازار ارز و سئوال از رئیس‌کل بانک مرکزی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سئوال از وزیر اقتصاد در مجلس به این دلیل است که مشخص شود عده‌ای که دلار دولتی دریافت کرده‌اند چگونه مصرف کردند.

رئیس‌کل سابق بانک مرکزی درباره اختصاص ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی به افراد و شرکت‌ها نیز افزود: در سال ۹۱ که تحریم‌های زیادی علیه کشور ایجاد شد، دولت دهم مابه‌التفاوت مبلغ افراد یا شرکت‌هایی را که ارز دولتی دریافت کردند ولی در محل مناسب هزینه نکردند و به صرافی‌ها فروختند را بازپس گرفت و به حساب خزانه واریز کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره اعلام این خبر که حساب بانکی برخی از “آقازاده‌ها” بسیار زیاد بوده و حتی بیشتر از ذخایر ارزی کشور است، گفت: حرف من این است که نقل قولی که برخی از سایت‌ها درباره مسدود شدن حساب برخی افراد در آمریکا منتشر کردند اگر این مورد و میزان مبلغ واقعیت داشته باشد از ذخایر ارزی کشور هم بیشتر است.

بهمنی درباره میزان واقعیت این خبر در باب مقدار مبلغ ذکر شده در حساب برخی افراد در آمریکا عنوان کرد: باید این مورد بررسی شود و اگر این میزان ثروت آقازاده‌ها در خارج از کشور واقعیت داشته باشد خیلی خبر بدی است و در مجلس این موضوع در حال بررسی قرار دارد.

ابربرچسب ها:

این مطلب بدون ابربرچسب می باشد.

لینک کوتاه خبر:http://www.savojkhabar.ir/75194

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساوج خبر-پایگاه خبری وتحلیلی ساوجبلاغ | اولین پایگاه خبری وتحلیلی شهرستان ساوجبلاغ