شما اینجا هستید
استان البرز » فرماندار نظرآباد: پرنده فروشی های غیر مجاز در نظرآباد پلمپ می شوند

محمدرضا فلاح نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به‌پیش رو بودن عید قربان، اظهار کرد: تمهیداتی برای ذبح قانونی و بهداشتی دام در نظرآباد اندیشیده شده است.

وی در ادامه از جانمایی چهار نقطه در شهرستان نظرآباد برای ذبح بهداشتی دام در روز عید قربان خبر داد و افزود: اداره دامپزشکی این شهرستان بر تمام مراحل این اقدام نظارت خواهد داشت.

فلاح نژاد بابیان اینکه ذبح غیربهداشتی دام در خیابان و محل زندگی و غیره موجب انتشار بیماری‌های مختلفی می‌شود، تصریح کرد: لازم است که مضرات ذبح دام به‌صورت غیربهداشتی فرهنگ‌سازی شود تا شاهد این موضوع در شهرستان نباشیم.

وی در بخش دیگری از برگزاری کارگروه مبارزه با شیوع بیماری‌های دام و پرندگان در شهرستان نظرآباد خبر داد و خاطرنشان کرد: این کارگروه باهدف جلوگیری از شیوع بیماری‌هایی چون سل، آنفولانزا پرندگان و غیره برگزار شد.

فرماندار نظرآباد جلوگیری از انتقال غیرمجاز دام و پرندگان توسط نیروی انتظامی را یکی از مصوبات این کارگروه اعلام کرد و گفت: انتقال پرندگان و دام‌ها به‌صورت غیرمجاز می‌تواند موجب انتقال بیماری‌های مشترک دام و انسان و غیره شود.

وی بابیان اینکه پرنده فروشی‌ها و دام فروشی‌های غیرمجاز در نظرآباد پلمپ می‌شوند، تصریح کرد: از شهروندان می‌خواهیم تا در صورت مشاهده فروش غیرمجاز دام و پرنده، مراتب را به واحد بازرسی اداره محیط‌زیست شهرستان نظرآباد اطلاع دهند.

ابربرچسب ها:

این مطلب بدون ابربرچسب می باشد.

لینک کوتاه خبر:http://www.savojkhabar.ir/76490

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساوج خبر-پایگاه خبری وتحلیلی ساوجبلاغ | اولین پایگاه خبری وتحلیلی شهرستان ساوجبلاغ