شما اینجا هستید
استان البرز » ‍ هم سویی فعالیت های دامپزشکی ساوجبلاغ با تحقق برنامه های اقتصاد ی و ایجاد فرصت اشتغالزایی

‍ هم سویی فعالیت های دامپزشکی ساوجبلاغ با تحقق برنامه های اقتصاد ی و ایجاد فرصت اشتغالزایی
دکتر حسین زاده ریئس اداره دامپزشکی شهرستان ساوجبلاغ گفت: فعالیت های دامپزشکی ساوجبلاغ با تحقق برنامه های اقتصادی و ایجاد فرصت اشتغالزایی که در زمینه رشد و توسعه اشتغال و سرمایه گذاری است همسو میباشد..
به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان ساوجبلاغ ، دکتر حسین زاده با اشاره به نقش دامپزشکی در مباحث اقتصادی ، افزود: اداره دامپزشکی شهرستان ساوجبلاغ با تامین بهداشت دام ، طیور،آبزیان ، زنبور عسل،کرم ابریشم و … و تضمین سلامت انواع گوشت سفید و قرمز و فرآورده های خام دامی برای سفره غذایی مردم، نقش بی بدیلی در حوزه اقتصاد، اشتغال و تجارت دارد.وی اظهار داشت: در صورتی که دامپزشکی نتواند وظایف خود را به خوبی به ثمر برساند مطمئنن آسیبهای جدی به این صنعت اشتغالزا و اساسی وارد خواهد آمد که با درگیر شدن دام، طیور و آبزیان به انواع بیماریهای واگیر و مشترک بین انسان ودام، ضمن از بین رفتن سرمایه دامی، ضررهای جبران ناپذیری بر پیکر اقتصاد کشور وارد می شود. لذا اگر موردخاصی ازانتشار کانون بیماریها در جمعیت دام، طیور، آبزیان و… شهرستان شاهد نیستیم ، از یک سو نتیجه اقدام به موقع دامپزشکی در پیشگیری و مبارزه با عوامل بیماریزا بوده که باعث تولید دام و طیور سالم ، فرآورده های گوشتی سالم و بهداشتی برای مصرف کنندگان است و از سوی دیگر وجود مسئولین فنی بهداشتی مستقر در واحد های تولیدی خود نمونه دیگری از اشتغالزایی میباشد..
کارکنان دامپزشکی به عنوان سربازان گمنام عرصه بهداشت و سلامت اند . بسیاری از مردم با وظایف سنگین این مجموعه در سلامت جامعه آشنایی ندارند. که باید اطلاع رسانی مناسب صورت پذیرد . وی با اشاره به هزینه های سنگین درمانی حاصل از آلودگی انسان به بیماری های مشترک بین انسان و دام ، افزود:کارکنان دامپزشکی در خط مقدم مبارزه با عوامل بیماریزای قابل انتقال از حیوان به انسان قرار دارند تا جامعه انسانی از این بیماریها مصون باشد.خدمتگذاری به مردم افتخار بزرگی است که پروردگار متعال بر عهده کسانی قرار داده است که با عمل خالصانه خویش در مسیر گره گشایی از امور مردم گام برمی دارند .

ابربرچسب ها:

این مطلب بدون ابربرچسب می باشد.

لینک کوتاه خبر:http://www.savojkhabar.ir/76546

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساوج خبر-پایگاه خبری وتحلیلی ساوجبلاغ | اولین پایگاه خبری وتحلیلی شهرستان ساوجبلاغ